Rolka, a bryt

Co wybrać? Tapetę w rolce czy w brytach?

Jeszcze do niedawna tapety oferowane były tylko w, znanych nam wszystkim, rolkach. Do dziś zresztą, są podstawową formą sprzedaży tapet w sieciach sklepów remontowo – budowlanych. Jest to najbardziej popularna forma oferowania tapet.

Tapeta w rolce

Ma zazwyczaj 50 cm lub 53 cm szerokości i 10 metrów długości.

Wąskie pasy tapety  pozwalają tapetę idealnie dopasować do szerokości ściany. Tapetując ściany, na których znajdują się pewne przeszkody, takie jak np. okna, kaloryfery, czy otwory na drzwi – tapetę z rolki można docinać na dowolną wysokość, z niewielką stratą materiału.

Na tapetach w rolce oferowane są wzory powtarzalne – czyli takie, które co określoną ilość centymetrów, są identycznie powielone. Przy takich wzorach, należy zadbać o idealne pasowanie wzoru, aby całość tworzyła pełną kompozycję.

Przy pasowaniu wzoru, pas przy pasie – w zależności od tego, co ile centymetrów wzór się powtarza – trzeba liczyć się z niewielką stratą materiału. Należy więc uwzględnić odpowiedni zapas materiału przy pomiarach i zakupie.

Bryt

Nową formą oferowania tapet, jest sprzedaż ich w formie brytów.

Bryty tapet mogą występować w najróżniejszych rozmiarach. Mogą być docinane indywidualnie pod wymiar ściany klienta lub mogą mieć z góry określony wymiar. Zamawiasz tyle brytów, ile potrzebujesz.

Gotowe pasy tapety idealnie nadają się do tapetowania ścian niewymagających docinania materiału ze względu na okna, czy otwory drzwiowe.

Zazwyczaj pasy tapet w brytach są szersze, niż tapet w rolkach.

Pas brytu tapety może mieć nawet ok. 100-120 cm. Dzięki temu można idealnie, szybko i bardzo sprawnie pokryć całą ścianę i zmniejszyć ilość łączeń tapety. Ilość potrzebnych brytów można bardzo precyzyjnie wyliczyć. Dzięki temu nie zostanie nam zbędna ilość tapety, po ukończonym montażu.

Tapety w brytach są szczególnie popularne dla tak zwanych „fototapet”, czyli murali, będących wielkoformatową grafiką na ścianie. 

error: Content is protected !!