PROCES ZAMÓWIENIA

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia to 7-14 dni roboczych.

Czy mogę zrezygnować z zamówionego produktu po jego otrzymaniu?

Tapety drukowane są na wymiar, są produktem na zamówienie – zatem zgodnie z prawem i z naszym regulaminem, nie ma możliwości zwrotu bądź wymiany. Przed dokonaniem zakupu zalecamy zamówienie próbek, aby zobaczyć wygląd tapety – kolorów i struktury.

Dodruk tapety, gdy zabraknie?

Jest możliwy – oczywiście – natomiast uczulamy Klientów, że ze względu na zużycie maszyn i tuszów – kolejna partia takiej samej tapety może sie nieco różnić.

W jaki sposób będą zapakowane tapety?

Tapety zapakowane będą w bezpieczne, ekologiczne tuby wraz z instrukcją montażu.

MATERIAŁY TAPET

Na jakich materiałach tapet drukowane są wzory?

Nasze wzory drukujemy na wysokiej jakości tapetach.

Dokonałyśmy wnikliwej analizy rynku producentów tapet i mamy pewność, że wybrałyśmy najlepszych dostawców – specjalizujących się w produkcji tapet od lat. Dzięki temu mamy pewność, że w zakresie jakości druku współpracujemy z profesjonalistami.

Obecnie nasze wzory drukujemy na:

– tapetach flizelinowych

tapetach zmywalnych

– tapetach winylowych (gładkie lub strukturalne) na podkładzie flizelinowym

– tapetach samoprzylepnych

Laminat na tapecie zmywalnej to bezbarwna folia, którą pokrywany jest podkład. Stanowi dodatkową warstwę ochronną tapety. Laminowana tapeta staje się zmywalna i wodoodporna. Laminat stosujemy w miejscach, w których tapeta narażona na liczne otarcia – np. klatki schodowe, bądź w miejscach, gdzie tapeta będzie narażona na kontakt z wodą i wilgocią – kuchnia, łazienka.

Jakie są wymiary waszych tapet?

Obecnie w sprzedaży mamy tapety w formie::

  • rolki 50cm x 1000 cm dla materiałów: flizelina oraz tapeta zmywalna
  • bryt 50 cm x 280 cm oraz 100 cm x 280 cm dla wszystkich rodzajów tapet

Czy można zamówić tapetę pod dokładny wymiar?

Tak. Wycenę robimy wówczas indywidualnie. Wystraczy napisać : hello@patternosophy.pl

Tapeta zamówiona pod konkretny wymiar traktowana jest jak fototapeta i cięta na równe części ok 80-100 cm, co oznacza mniej łączeń niż w przypadku np. 50 centymetrowej rolki, czy50 centymettrowego brytu.

PODZIAŁ TAPET ZE WZGLĘDU NA SPOSÓB APLIKACJI/MONTAŻU

Ze względu na sposób aplikacji, wyróżniamy dwa rodzaje tapet:

  1. Tapety przyklejane za pomocą kleju do tapet 
  2. Tapety samoprzylepne – podkład produkowany ze specjalistycznej folii samoprzylepnej – tapeta z jednej strony posiada specjalnie opracowany klej, który trwale wiąże się z podłożem po kilku godzinach od aplikacji, zatem podczas montażu można odklejać tapetę i przyklejać ponownie. Dzięki temu montaż tapety samoprzylepnej jest bardzo łatwy i prosty.

Który rodzaj tapety może być używany w tzw. „strefie mokrej” kuchni, czy łazienki?

Wybrane materiały z naszej oferty, mogą zostać dodatkowo zalaminowane. Laminat to bezbarwna folia, którą pokrywana jest tapeta. Stanowi dodatkową warstwę ochronną tapety. Laminowana tapeta staje się zmywalna i wodoodporna. Laminat stosujemy w miejscach, w których tapeta narażona na liczne otarcia – np. klatki schodowe, bądź w miejscach, gdzie tapeta będzie narażona na kontakt z wodą i wilgocią – kuchnia, łazienka.

W jaki sposób można czyścić tapetę?

Wszystko zależy od rodzaju tapety. Zajrzyj do opisu materiałów tapet, na jakich drukujemy nasze wzory.

Jaka jest różnica między tapetą flizelinową, a winylową na flizelinie?

Tapeta flizelinowa wykonana jest z wysokiej jakości materiału idealnie nadającego się do klejenia na ściany. Tapeta winylowa na podkładzie flizelinowym, to tapeta flizelinowa, która dodatkowo zewnętrzną warstwę pokrytą ma winylem – jest on bardzo odporny na zarysowania, ogień, wilgoć i substancje chemiczne. Jest to bardzo solidny materiał, bardziej odporny od flizeliny, możliwy do stosowania także w kuchni, czy łazience. Aby poznać więcej szczegółów, zajrzyj do opisu rodzajów tapet dostępnych w naszej ofercie.

Czym się różni tapeta samoprzylepna od tapety klasycznej, montowanej na klej?

Te tapety różnią się materiałem, z którego są wykonane oraz, przede wszystkim, sposobem montażu. Ponadto tapetę samoprzylepną można zastosować wszędzie tam, gdzie klasyczna tapeta na klej nie może być zamontowana – czyli na powierzchniach typu szkło, drewno, drzwi, szafy.

Czy mogę zamówić próbki tapet?

Oczywiście, można zamówić próbki tapet. Próbki drukujemy na wybranym materiale, na arkuszu o rozmiarze 40 cm x 60 cm lub 30 cm x 30 cm. Na takim arkuszu możemy wydrukować maksymalnie dwa wzory. Zobacz szczegółowy opis naszych materiałów, zdecyduj, który jest odpowiedni do miejsca, które chcesz wytapetować. Następnie wybierz jeden lub dwa wzory idealnie pasujące do Twojego wnętrza i kliknij TUTAJ , aby zamówić próbki.

Czy tapety są wodoodporne, zmywalne i możliwe do czyszczenia chemią gospodarczą?

Wszystko zależy od rodzaju tapety. Tapeta winylowa na flizelinie jest bardziej odporna niż sama tapeta flizelinowa. Jednak jakakolwiek tapeta (za wyjątkiem winylu strukturalnego), jeśli zostanie pokrywa warstwą laminatu, to staje się całkowicie odporna na wilgoć, można zmywać z niej wszelkie zabrudzenia, nawet używając delikatnych środków myjących.

Czy tapety można stosować na meblach, szkle i innych powierzchniach?

Tak, do tego służy tapeta samoprzylepna. Można stosować ją wszędzie tam, gdzie nie da się przykleić tapety klasycznej.

AUTORSKIE WZORY PROJEKTOWANE W NASZEJ PRACOWNI

Komu szczególnie dedykowane są tapety marki Patternosophy?

Tapety marki Patternosophy dedykowane są kobietom ceniącym kreatywne, autorskie projekty. Wielbicielkom botanicznych wzorów, inspirowanych naturą, chcących wzbogacić wnętrza swojego domu organicznymi motywami. Kolekcje naszych tapet to ograniczona paleta kolorów i spokojne linie, które maja za zadanie wyciszać wzrok i zagoniony umysł.

Jak prezentują się tapety marki Patternosophy we wnętrzach?

Wzory marki Patternosophy już od pierwszych szkiców powstają z zamysłem ich przeznaczenia do wystroju wnętrz. Faza zbierania koncepcji i inspiracji, to także wizualizacja kogo i w jakim otoczeniu dany wzór widzimy oczami wyobraźni. Każdy motyw i kolor dobierane są w zgodzie wyszukanym poczuciem estetycznym autorki wszystkich projektów – Ani, a także w oparciu o panujące trendy, czy teorie dotyczące doboru kolorów. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wzorów na tekstylia domowe, na trwałe ugruntowały nawyk patrzenia na projektowany wzór, jako element całości, a nie żyjący w oderwaniu projekt.

Ponadto naszym wzorom nadajemy wartości, które chcemy, aby dumnie głosiły dekorując Twoje ściany. Tego efektu nie osiągniesz malując ściany nawet najbardziej wyszukanym kolorem farby o finezyjnej nazwie. Masa dodatków na ścianach także w pełni nie wybrzmi rytmem, który chcesz nadać w swoim wnętrzu. Decydując się na unikatowe, autorskie wzornictwo ścian Twojego wnętrza, masz gwarancję osiągnięcia magicznej, niepowtarzalnej aury.   

Do jakich wnętrz pasują tapety marki Patternosophy?

Projekty postajją z zamysłem wyciszenia. Złapania oddechu i spokoju. Dlatego paleta kolorów jest zawsze ograniczona, a linie spokojne. Akwarela to dodatkkowe medium, które już w swoim założeniu ma zwiewnośc i delikatność przekazu.

Czy mogę liczyć na doradztwo w zakresie wyboru wzoru do mojego wnętrza?

Oczywiście! Śmiało pisz. Czekamy na wiadomość od Ciebie. Napisz jakie masz rozterki, podeślij zdjęcie wnętrza do aranżacji i z chęcią podsuniemy pomysły na idealnie dobrany wzór.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając wzór tapety?

Wybierając wzór tapety – jako elementu całej aranżacji – przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jaką rolę wzór na tapecie ma spełniać – czy będzie subtelnym dodatkiem, otulającym wyraziste meble, czy – wręcz przeciwnie – będzie stanowić jeden z głównych elementów aranżowanej przestrzeni. Weź pod uwagę także wielkość ściany, którą chcesz wytapetować, a także wielkość samego pomieszczenia. Istotne jest także nasłonecznienie i oświetlenie. 

Co oznacza, że wzory tapet są autorskie?

Wzory oferowane w ramach marki Patternosophy to autorskie projekty jednej z nas – Ani. Autorskie, bo tworzone są od podstaw przez Anię. Od zamysłu i inspiracji, przez ręczne rysowanie każdego elementu, na doborze kolorów i motywów kończąc. Cały ten proces – skupiony w rękach, duszy i talencie zdolnej artystki – pozwala nam oferować niepowtarzalne i oryginalne, tematycznie wyspecjalizowane, wzornictwo. Nie oferujemy zbioru projektów wszelkich, zewsząd, dla wszystkich. Jeśli szukasz „jakiejś ładnej tapety”, śmiało podjedź do dowolnego marketu budowlanego – tam ich dostatek. My oferujemy tapety z wzorami i energią jaką mają wnieść do aranżowanego wnętrza. Znamy historię każdego wzoru, mamy dostęp do każdego motywu – mamy całkowitą pewność, że powstał w wyniku przemyślanego procesu twórczego i nie jest kopią cudzej pracy. Ania – świadoma i dojrzała artystka oraz założycielka marki Patternosophy, jako autorka wszystkich wzorów, posiada do nich pełne prawa autorskie. Masz zatem pewność, że kupujesz produkt całkowicie oryginalny i twórczy. 

Czym wyróżniają się tapety Patternosophy od tapet innych firm?

Nie jesteśmy sklepem z tapetami – ta idea przyświecała nam od początku tworzenia naszej marki. Choć to właśnie tapety są naszym podstawowym produktem, to serce naszych działań skupia się wokół wzorów. Wzorów projektowanych od podstaw przez jedną z nas – Anię. To wzory stanowią nasz wyróżnik. Nie kupujemy licencji i nie zlecamy przygotowania wzorów grafikom. Nasze wzory to artystyczne projekty. Są to przemyślane kompozycje ręcznie malowanych elementów.

Jak powstają wzory?

Każdy wzór to unikatowa opowieść. Jej wstęp to inspiracja – to ten przepływ ciepła przez ciało i myśli, to uśmiechnięte oczy Ani i ta jedna jedyna myśl, z setek innych, o poranku, która wygrywa wyścig – wtedy zespół zasila dobra kawa, jeszcze lepsza muzyka i opowieść rozkwita. Jej rozwinięcie to rysowanie elementów, choć to często wielogodzinny proces, dający się odczuć wieczorem w obolałych plecach i zmęczonych oczach, to efekt końcowy cieszy tak bardzo, że wynagradza ewentualne niedogodności. Szczęśliwy finał opowieści to etap po brzegi wypełniony kreatywnością w każdym możliwym wymiarze – łączenie elementów – co pasuje, a co musi poczekać na inną kompozycję, który motyw odegra rolę pierwszoplanową w tej historii, a który będzie tylko, lub aż, dodatkiem. Układając wzór, już pod ręką Ania ma palety barw – łączy, dobiera, zestawia – aż efekt końcowy będzie w pełni zadowalający. Na tym jednak opowieść się nie kończy. Opowieść trafia do druku. Próbny wydruk namacalnie obrazuje efekt prac, pozwala zweryfikować kolory – o każdej porze dnia i w różnym oświetleniu oraz dokładnie obejrzeć każdy milimetr wzoru. W naszej historii nie ma przypadkowości. Każdy kolor, motyw i kompozycja stanowią niepowtarzalny zestaw, którego historia ciąg dalszy będzie miała we wnętrzu Twojego domu.

Czy mogę zlecić dokonanie zmian w wybranym wzorze?

Oczywiście, wszystkie wzory są autorstwa Ani – ich elementy znajdują się w zakamarkach szuflad Ani mieszkania i pracowni oraz w formie cyfrowej na dyskach wewnętrznych, zewnętrznych, dodatkowych, głównych i podrzędnych – jednym słowem – one są wszędzie J gdy tylko zajdzie potrzeba z wzorem i/lub jego elementami, czy kolorami coś zmienić, Ania wyczaruje cuda zgodnie z Twoimi wskazówkami. Wyczarowanie tych cudów może być bezpłatne lub płatne – zależy od zakresu magii do wykonania. Daj znać, jaką masz wizję. 

Czy mogę zamówić indywidualny projekt wzoru na tapetę?

Obecnie nie projektujemy wzorów pod indywidualne zamówienie.

Czy mogę zakupić wasz wzór na własne potrzeby?

Tak. Wzory dostępne na tapetach można zakupić do użytku własnego. W tym celu należy wybrać rodzaj licencji, który oferujemy.

W sprawie zakupu wzoru prosimy o kontakt mailowy : hello@patternosophy.p

MONTAŻ

Czy tapetę można zamontować samodzielnie?

Oczywiście tapetę można zamontować samodzielnie, nie jest to bardzo skomplikowana czynność,  warto jednak dobrze się do tego przygotować. Dużo zależy od tego jak przygotowane jest podłoże, na którym tapeta będzie montowana. W przypadku wątpliwości, należy rozważyć współpracę z fachowcem.

 W jakiej formie otrzymam tapetę?

W zależności od wybranego formatu tapety, zamówiony materiał otrzymasz w formie rolek 50 cm. szer. x 10 m. dł., bądź w formie gotowych, pociętych brytów. W obu przypadkach materiał tapety jest dokładnie taki sam, różni się tylko formatem/rozmiarem. Gotowe, pocięte bryty pozwalają ograniczyć zbędne nadwyżki materiału, są łatwe w montażu, a szerokość brytów 100 cm zmniejsza ilość pasów tapety do położenia. Tapeta w formacie rolki jest tańsza od gotowych brytów. Jeśli potrzebujesz wytapetować większą powierzchnię, warto ją wybrać. Ma szerokość 50 cm, wymaga więc częstszego pasowania brytów i docinania.    

Czy tapety zamaskują defekty ścian?

Tak, nowoczesne materiały używane do produkcji tapet doskonale nadają się do maskowania delikatnych niedoskonałości ścian.

Jak powinna być przygotowana ściana do montażu tapety?

Ściana, na której chcemy zamontować tapetę musi być czysta, sucha, chłonna i przygotowana w odpowiedni sposób. Sposób właściwego przygotowania zależy od tego, czym pokryta była ściana dotychczas. Zazwyczaj wystarczy ścianę oczyścić, dokładnie wygładzić – usunąć nierówności, bądź wypełnić ubytki – następnie zagruntować, specjalnie przeznaczonym do tego środkiem. Są one dostępne we wszystkich sklepach budowlanych.

Czy można przyklejać tapety na pomalowane ściany?

Zazwyczaj ścianę pokrytą farbą wystarczy tylko umyć specjalnym płynem do mycia ścian. Jeśli jednak ściana pokryta jest np. farbą olejną będzie wymagała przetarcia papierem ściernym i dokładnego wyczyszczenia, aby zwiększyć chłonność kleju.

Nie zaleca się także przyklejania ani tapety, ani naklejki, ani tapety samoprzylepnej na ściany świeżo malowane. Czas odczekania od położenia farby to minimum 14 dni. Nie zaleca się także przyklejania materiałów na ściany malowane farbą z dużą ilością lateksu.

Czy do tapety dołączona jest instrukcja montażu?

Tak.

W jaki sposób można zdemontować tapetę?

Gdy nadejdzie czas rozstania z tapetą, o nic się nie martw. Nie przysporzy ona tyle kłopotów, co dawne papierowe tapety. Do ich ściągania zaangażowana była cała rodzina, wiadro z wodą i duże gąbki. Potem szpachelka w dłoń i zrywanie w toku. Pył wszędzie i fragmenty pozostałości papierowej tapety – gwarantowane. Nowoczesne tapety na podkładzie flizelinowym cechują się także łatwym demontażem. Można je oderwać od ściany bez użycia wody, czy specjalistycznych środków. Wystarczy podważyć od dołu róg paska tapety i zacząć odrywać.