Po dwóch latach projektowania wzorów na produkty naszych Klientów, uruchomiłyśmy linię swojego własnego. To tapety z naszymi wzorami, z nowych kolekcji, projetowanych specjalnie na potrzeby tego produktu. Dokonałyśmy wnikliwej analizy rynku producentów tapet – odbyłyśmy liczne rozmowy, spotkania, zadałyśmy setki pytań i wiemy, że wybrałyśmy najlepszych dostawców – specjalizujących się w produkcji tapet od lat. Dzięki temu mamy pewność, że w zakresie jakości druku i oferowanych materiałów współpracujemy z profesjonalistami. 

Obecnie nasze wzory drukujemy na następujących materiałach:

Tapety flizelinowe 130g

Opis materiału: To wysokiej jakości materiał przeznaczony do klejenia na ściany. Materiał ten posiada bardzo wiele zalet – jest trwały, nie kurczy się, jest odporny na rozciąganie i odkształcenia. Kładąc tapetę flizelinową, warstwę kleju nakładamy bezpośrednio na ścianę – flizelina nie wymaga „zmiękczania” klejem, jak tapety papierowe. Dzięki temu montaż jest łatwy i czysty. Tapeta się nie rozrywa i nie marszczy. Idealnie nadaje się do maskowania drobnych mankamentów ścian, jak zarysowania, czy pęknięcia. Materiał klasyfikowany jest jako trudnopalny i jest bardzo wytrzymały na ewentualne otarcia i zarysowania. Dodatkowym atutem tapet na flizelinie, jest fakt, iż poprawiają izolację cieplną i akustyczną ścian. Idealnie sprawdzą się w różnego rodzaju pomieszczeniach. Jakość wydruku wzorów na tapetach flizelinowych jest doskonała.

Aplikacja: na klej do tapet.

Pasowanie brytów: stykowo.

Czyszczenie: wilgotną szmatką bez użycia detergentów.

Tapety winylowe na podkładzie flizelinowym

Opis materiału: Ten rodzaj tapety posiada te same cechy co tapeta flizelinowa, gdyż jej spodnia część to ten sam materiał, czyli flizelina. Różnią się od tapet flizelinowych swoją warstwą zewnętrzną, jest to – bardzo odporny na zarysowania, ogień, wilgoć i substancje chemiczne – winyl. Jest to bardzo solidny materiał, bardziej odporny od flizeliny, możliwy do stosowania także w kuchni, czy łazience. Jakość wydruku wzorów na tapetach winylowych jest doskonała.

Aplikacja: na klej do tapet.

Pasowanie brytów: stykowo.

Czyszczenie: wilgotną szmatką, gąbką, możliwe użycie wody z płynem, bez szorowania.

Ten rodzaj tapety występuje w dwóch odmianach struktury zewnętrznej:

Winyl Gładki
Winyl Strukturalny (Piasek)

Tapety samoprzylepne

Opis materiału: To uniwersalny i praktyczny materiał. Może być stosowany na różnych powierzchniach – ściany, meble, drzwi, szkło. Montaż jest łatwy i bardzo szybki. Tapeta nie wymaga stosowania osobnego kleju. Jej spodnia warstwa pokryta jest nowoczesnym, wysokiej jakości klejem. Podczas montażu tapetę można odklejać i przyklejać ponownie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Specjalistyczny klej zacznie „wiązać się” z podłożem po kilkunastu godzinach od aplikacji. Materiał jest odporny na zabrudzenia, zarysowania i otarcia. Jakość wydruku wzorów na tapetach samoprzylepnych jest doskonała.

Aplikacja: nie wymaga dodatkowego kleju.

Pasowanie brytów: stykowo.

Czyszczenie: wilgotną szmatką bez użycia detergentów, bez szorowania.

Laminowanie – tapeta zmywalna

Wybrane materiały z naszej oferty, mogą zostać dodatkowo zalaminowane. Laminat to bezbarwna folia, którą pokrywana jest tapeta. Stanowi dodatkową warstwę ochronną tapety. Laminowana tapeta staje się zmywalna i wodoodporna. Laminat stosujemy w miejscach, w których tapeta będzie miała kontakt z wilgocią i z wodą – kuchnia, łazienka. A także w miejscach, w których narażona będzie na liczne zabrudzenia – np. klatki schodowe i przez to konieczne będzie często ją myć.

Laminowane mogą być  tapety oferowane zarówno w rolkach, jak i brytach 100 cm x 280 cm. Materiały, które możemy laminować to: flizelina, winyl gładki, tapeta samoprzylepna.

Rolka, a bryt

Oferujemy tapety w dwóch wariantach do wyboru:

1 – rolki o wymiarach 50 cm szerokości i 10 metrów długości – całkowita powierzchnia 5 m2

Tradycyjna, znana wszystkim, forma zakupu tapet – w rolkach. Wąskie pasy tapety (50 cm) pozwalają tapetę idealnie dopasować do szerokości ściany. Tapetując ściany, na których znajdują się pewne przeszkody, takie jak np. okna, kaloryfery, czy otwory na drzwi – tapetę z rolki będziesz mogła docinać na dowolną wysokość, z niewielką stratą materiału.

2 – bryty o wymiarze 100 cm szerokości i 280 cm wysokości – całkowita powierzchnia 2,8 m2

Tapeta podzielona jest na gotowe pasy, bryty o wymiarze 100 cm x 280 cm. Zamawiasz tyle brytów, ile potrzebujesz. Gotowe pasy tapety idealnie nadają się do tapetowania pełnych ścian, niewymagających częstego docinania materiału. Szersze pasy (100 cm) pozwalają idealnie, szybko i bardzo sprawnie pokryć całą ścianę i zmniejszyć ilość pasowania brytów.  

Zamawianie tapety w gotowych brytach lub rolkach jest szybkie, sprawne i niweluje błędy w pomiarach. Nie musisz mierzyć ściany co do milimetra i zakładać żadnych kilkucentymetrowych zapasów. Nie musisz czekać na wizualizacje i zatwierdzanie wymiarów.

Jeśli jednak potrzebujesz nietypowy wymiar tapety, napisz do Sandry na sandra@patternosophy.pl i zobaczymy, co da się zrobić ! : )

Zmiany we wzorze

Wszystkie wzory z naszej oferty projektowane są od podstaw przez jedną z nas – Anię. To wzory stanowią nasz wyróżnik. Nie kupujemy licencji i nie zlecamy przygotowania wzorów grafikom. Nasze wzory to artystyczne projekty. Ich elementy znajdują się w zakamarkach szuflad Ani mieszkania, pracowni oraz – w formie cyfrowej – na dyskach wewnętrznych, zewnętrznych, dodatkowych, głównych i podrzędnych – jednym słowem – one są wszędzie : ) Gdy tylko zajdzie potrzeba zmian z wzorem i/lub jego elementami – dostęp jest natychmiastowy – u źródła!

Raporty powtarzalnych wzorów głównych to 50 cm. W zależności od wielkości elementu we wzorach uzupełniających – jest ich na szerokości tapety więcej lub mniej. 

Daj znać Ani, na ania@patternosophy.pl jaką masz wizję, jeśli chodzi Ci po głowie zmiana istniejącego wzoru. Zwłaszcza, jeśli chciałabyś, by motywy były innej wielkości, a powtarzalność wzoru większa lub mniejsza!

error: Content is protected !!