Tapetowanie w 6 prostych krokach!

Wzór tapety i rodzaj – wybrane!! A teraz zerknij, jak okiełznać tapetowanie w 6 prostych krokach !

Tadaam!

Uwierz, lub nie… ale większość pracy masz już i tak za sobą! Bo to nie takie proste, by dobrać odpowiednią tapetę, do odpowiedniego pomieszczenia.. O tym, co mogą wzory pisałyśmy tutaj, a tutaj – znajdziesz wszystko o rodzajach naszych tapet.

Zamówienie założone, przesyłka dotarła więc czas zacząć tapetowanie! 

tapetowanie w prostych krokach

Pamiętasz jak wyglądało tapetowanie kiedyś? Kojarzysz „namaczanie” tapety klejem? Rozłożony bryt tapety na długość całego mieszkania? Dla naszych dzieci to prehistoria, jak nadawanie faksu i karty z impulsami do budki telefonicznej… Już same niemal nie pamiętamy…

Obecne materiały tapet dają wiele możliwości. Zerknij na materiały jakie wybrałyśmy dla Ciebie. Tapetę można mieć nie tylko w pokoju, czy przedpokoju, ale i w kabinie prysznicowej! Tak! Bo w kuchni, to już w wielu domach standard. Ale dziś nie o tym. Dziś o montażu tapety krok po kroku – jest to zadanie bardzo łatwe, zajmujące niewiele czasu i niegenerujące żadnego bałaganu! Sprawdziłyśmy, jak ma się metamorfoza wnętrza tapetami, które dla Ciebie oferujemy!

Wszystko oczywiście zależy od ilości tapety, położenia i powierzchni, na której tapeta ma się znaleźć, ale nie przysparza to wiekszych problemów.

tapetowanie w prostych krokach

Przygotowanie ściany

Ściana, oczywiście, musi być odpowiednio przygotowana. Powinna być czysta, sucha i chłonna. Zaleca się aplikację na jasnej, jednolitej i gładkiej powierzchni. Sposób właściwego przygotowania zależy od tego, czym pokryta była ściana dotychczas. Zazwyczaj wystarczy ścianę oczyścić, dokładnie wygładzić – usunąć nierówności, bądź wypełnić ubytki. Radzimy także usunąć wszystkie wystające przedmioty, takie jak listwy przypodłogowe, gwoździe, wkręty, włączniki oraz gniazda elektryczne. Następnie, dobrze jest ścianę zagruntować, specjalnie przeznaczonym do tego środkiem. Są one dostępne we wszystkich sklepach budowlanych.

Sprawdzenie tapety

Jeśli kupiłaś tapetę w brytach, rozłóż je i ułóż pasy w takiej kolejności, w jakiej będą układane na ścianie. Jeśli kupiłaś tapetę w rolce, ten krok pomiń. Pamiętaj jednak o odpowiednim docinaniu tapety, tak by wzór idealnie się łączył. Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś, czy kupić tapetę w rolce, czy w brycie – koniecznie przeczytaj jaka jest różnica, w naszym artykule tutaj.

Przygotowanie i nakładanie kleju

Do każdego naszego zamówienia klej dołączamy gratis. Przygotuj go zgodnie z instrukcją załączoną do przesyłki. Do przygotowania kleju idealnie sprawdzi się czyste, plastikowe wiadro. Przygotuj wcześniej także coś, czym połączenie wody i kleju z opakowania będziesz mogła mieszać – w ten sposób uzyskasz klej niezbędny do położenia tapety. Klej nakładamy na ścianę! Nie na tapetę, jak to było kiedyś. Najlepiej nakładać klej wałkiem, równomiernie na całą powierzchnię ściany. Uważaj, aby nigdzie nie pozostał nadmiar kleju. Posmaruj ścianę na szerokość odpowiadającą szerokości pasa tapety, którą będziesz kładła.

Montaż pasów tapety

Gdy klej będzie nałożony, bierzesz pas tapety i przyklejasz go na ścianę od góry. Uważaj, bo ściany nawet w nowych mieszkaniach lubią być niestety krzywe. Dlatego też przyłóż tapetę delikatnie do ściany, aby się od niej nie odczepiała, jednak pozostaw sobie jeszcze możliwość ewentualnego przesuwania lub odklejania tapety. Zamontuj tapetę staranie w pionie, to bardzo ważne, bo do pierwszego pasa tapety będziesz dopasowywać kolejne bryty. Gdy masz pewność, że tapeta położona jest równo zacznij dociskać ją mocniej do ściany – do tego najlepiej nada się miękki, czysty ręcznik – wygładzaj nim całą powierzchnię tapety. Dzięki temu klej równomiernie się rozprowadzi i przymocuje tapetę do ściany.  

Pasowanie wzoru

Z następnymi pasami tapety postępujesz tak samo jak w punkcie 4. Dodatkowo jednak musisz zwracać uwagę na pasowanie wzoru na styku brytów tapety.

Ha! Radość przy kawie!

Po położeniu tapety na całej ścianie, nie pozostaje Tobie nic innego jak zaparzenie ulubionej kawy, podziwianie efektu końcowego i radość z dobrze wykonanej pracy.

Proste? Prawda, że proste!?

Trzymamy kciuki za Twoje tapetowanie!

I koniecznie daj znać, jak Ci poszło!

Dobrej zabawy! Tak! Bo to ma być świetna zabwa!