5 sposobów na kapsułę czasu i przestrzeni

Gdzieś daleko, w mieścinie kraju południowej Europy, życie płynie wolno i słonecznie. W alejce piętrzą się gałęzie z owocami, a Ty idziesz samym jej środkiem. Już jest fajnie!

Wprawdzie pan wirus (celowe użycie małych liter) przybrał koronę… i niczym król – wstąpił na tron całego świata… Ale, ale… Rządy samozwańca – swoją drogą, granice – owszem – zamknął, ale granic Twoich marzeń i inspiracji – zamknąć nie mógł. I wiesz co?  Wręcz przeciwnie!

Dlaczego..? Posłuchaj… Wróćmy do alejki..

Idziesz w swojej ulubionej, zwiewnej sukience, lekkich sandałkach, a na nadgarstku kolorowe bransoletki dźwięczą do promieni słońca… Włosy masz niedbale upięte. Opalonej cerze we wszystkim ładnie i czesanie włosów schodzi na drugi plan.

Co kilka metrów schylasz się, bo soczyste cytryny i ich liście tylko czekają na bliskie spotkanie z Tobą. „A.. niech im będzie….” – myślisz sobie, zawadiacko kokietując, bo z tej słonecznej wolności i radości masz ochotę krzyczeć!

Wyciągasz rękę i chwytasz owoc. Uczucie do zapamiętania. Niebywałe! Regularnie takie właśnie kupujesz w sklepie, a później kulają się w lodówce, co nierzadko graniczy z przeszkadzaniem.

Tu, w tej alejce, są jednak inne. Tu, oznaczają wyspane oczy i myśli wolne od koniecznosci zaplanowania przelewów i dopięcia projektów na czas.

Ale zaraz… Gdyby tak te projekty tworzyć niedaleko tej alejki…? Przysiąść w cieniu z komputerem… Ha! To by dopiero było! Wolności! Przybywaj! Kreatywne myśli, orzeźwione tym soczystym kolorem, same – jedna po drugiej – wskakiwałyby do Twojej głowy!

Wiemy, niestety, że łatwiej powiedzieć, a trudniej wykonać. My także pracujemy w domowym otoczeniu, a nie w hiszpańskiej alejce. Pomarzyć jednak nie zaszkodzi! Przenieść się myślami gdzieś daleko – podobnie! A, że marzenia, w przeciwieństwie do fantazji, umocowane są cienkimi strunami w rzeczywistości – wystarczy mieć odwagę, by po nie sięgnąć.. Kto wie, jaki będą miały finał!

Tymczasem…

Mamy 5 łatwych sposobów, które zapakują Twoje myśli w magiczną kapsułę i wyślą, dokąd trzeba!

Zdjęcia 

Jedno spojrzenie na utrwaloną chwilę z konkretnego wydarzenia, miejsca, czy spotkania ulubionych osób i natychmiast myśli odrywają się od rzeczywistości. Pamiętasz jak się wtedy czułaś? Co robiłaś?  I choćbyś na ten ulubiony kadr zerkała setny raz – reakcja zawsze podobna – teleportacja myśli TAM. Bo Tam czułaś się rewelacyjnie. Powtarzaj to regularnie. Otocz się fotkami przepełnionymi Twoją wewnętrzną radością! Oprawiając w piękne ramki, będą nie tylko Twoją prywatną kapsułą czasu i przestrzeni, ale i piękną ozdobą – zwłaszcza biurka! A jak dobrze mieć je w ładzie i pięknym składzie, przeczytasz we wpisie Kąt Do Pracy Pełen Energii

Muzyka

Czy masz swoje ulubione utwory, po których włączeniu odrywasz się od ziemi? To zazwyczaj te, związane z silnymi przeżyciami. Ustaw swoją częstwotliwość na “przeżycia tylko pozytywne” i słuchaj kiedy tylko poczujesz, że musisz tam wrócić. Każdego dnai wiele się dzieje wokół Ciebie. Włączenie ulubionej muzyki doskonale sprawdzi się jako chwilowa emigracja w totalnie inny świat. Korzystaj z tego jak najczęściej!

Wakacyjne Drobiazgi

Miej je wokół siebie. Miej takie, które przywołują na myśl ciekawe miejsca. Słońce, ciepło, radość i beztroskę. Przeżyłaś? To wiesz dokąd Cię zabiorą. Nie przeżyłaś? Tym bardziej spróbuj! Egzotyka  nie musi zaczynać się i kończyć na przeglądaniu ofert biur podróży. A w najlepszym przypadku fajnym urlopem raz w roku. Wprowadź namiastkę wakacji do swojej codzienności, a kto wie, czy marzenie o długiej, dalekiej podróży nie stanie się rzeczywistością? Nie namawiamy do rozstawiania zastępu bibelotów – bo same ich zwolenniczkami nie jesteśmy, ale kilka drobiazgów pod ręką – naprawdę działa, kiedy trzeba. Wygospodaruj w swojej codzienności przestrzeń, która w mig zabierze Cię na wakacje – w miejsca w których byłaś, albo w takie, które jeszcze przed Tobą! Co powiesz na plakat, albo ryzę tapety z naszym cytrynowym wzorem..?

Smaki i Zapachy

Regionalne potrawy, najlepsza kawa z włoskiej prowincji, czy zapach ulubionych kwiatów – potrafią zdziałać cuda! Pozwól sobie na taką ucztę.  Przygotuj egzotyczne śniadanie z ulubionym sokiem w pięknym kieliszku. Odwiedź grecką restaurację, zamów wyszukane ziarna kawy lub przygotuj egzotyczny koktajl. Przenieś się na spacer promenadą, wzdłuż piaszczystej plaży. Zrób sobie… kolorowo! A przede wszystkim smacznie!

 

Książki

Jakie miejsca ostatnio odwiedziłaś z bohaterami swoich książek? Bo jedna z nas ucztowała regularnie w Kornwalii! A Ty? Przemierzałaś skandynawskie miasteczka rowerem, czy zaszyłaś się w górskim domku po awarii samochodu? Aaaa no właśnie… Bo książki zabierają nas w miejsca, których nie znamy, za to do przeczytanych treści tworzymy w głowie obrazy… Ze wszystkich wymienionych sposobów – ten sprawdza się u nas na medal i jest naszym ulubionym! W taką czytelniczą kapsułę czasu i przestrzeni pakujemy się regularnie i nie zamierzamy rezygnować!

 

A Tobie? Który sposób wydaje się najbliższy? A może masz inne..? 

Podziel się znami! Koniecznie!

Do usłyszenia!