Kolekcja wzorów tapetowych LILY

Aktualizacja: kolekcja CoralFig nie znajduje się obecnie w bieżącej sprzedaży, jednak jej wzory można zobaczyć zapisując się do newslettera, który umożliwia dostęp do wszystkich dotychczasowych tekstur, wszystkich kolekcji. Bez problemu można je zamówić.

Link do zapisu.

Po raz pierwszy ze sztuką impresjonistów zetknęłam się – oko w oko – podczas wystawy “Od Maneta Do Gauguina” w Muzeum Narodowym w Poznaniu w 2001 roku.

Upalny dzień, a kolejka do kasy biletowej wiła się jak wąż, bodaj kilometrami… Godziny dzielące nieszczęśników z końca kolejki do okienka kasowego miały jednak swoją nagrodę.   Ilość przepięknych dzieł w salach muzeum sprawiała radość ogromną, a zapach tego klimatu pamiętam do dziś. Tamtego dnia duch sztuki Clouda Moneta zaszczepił we mnie malutką cząstkę siebie i tkwi tam do dziś (miłośnicy Harrego Pottera wiedzą dokładnie, o czym w tej chwili napisałam: )

Nie wiem jak długo zaprojektowanie wzoru z motywem ukochanych przez Moneta lilii chodziło mi po głowie. Nie wiem ile podjęłam prób projektowania tła całości, które samo w sobie również miało stanowić wzór. Było skanowane płótno z akrylem, były skanowane akwarele na różnych rodzajach papieru, kredki, pastele, guache.. Ostatecznie, wykorzystując narzędzia sztuki cyfrowej – udało się stworzyć takie elementy, które dopuściłam w swoich wymaganiach, jako początek pracy do reszty kolekcji. 

Jest takie miejsce na kole barw, gdzie zielony spotyka się z niebieskim. Intensywność jednego i drugiego może być różna, a efekty są niemal za każdym razem zadziwiająco piękne!

Podczas, gdy niebieski to kolor zaufania, zielony – wzrostu i nadziei, a jedną z barw, którą można uzyskać po połączeniu tych dwóch, jest turkusowy – to ten jest kolorem odkrywców. To także symbol balansu i spokoju

I to właśnie turkus był kolorystycznym punktem wyjścia dla tej kolekcji, podczas, gdy inspiracją motywu przewodniego –  lilie.

Kolekcja składa się z 5 podstawowych wzorów oraz 9 wersji kolorystycznych dwóch  wzorów: Water Lily 2 oraz Lily Arch. W sumie, to 14 wzorów, ułożonych tak, by spełniały swoją rolę w pomieszczeniu.