Kolekcja wzorów tapetowych LILY

Po raz pierwszy ze sztuką impresjonistów zetknęłam się – oko w oko – podczas wystawy “Od Maneta Do Gauguina” w Muzeum Narodowym w Poznaniu w 2001 roku.

Upalny dzień, a kolejka do kasy biletowej wiła się jak wąż, bodaj kilometrami… Godziny dzielące nieszczęśników z końca kolejki do okienka kasowego miały jednak swoją nagrodę.   Ilość przepięknych dzieł w salach muzeum sprawiała radość ogromną, a zapach tego klimatu pamiętam do dziś. Tamtego dnia duch sztuki Clouda Moneta zaszczepił we mnie malutką cząstkę siebie i tkwi tam do dziś (miłośnicy Harrego Pottera wiedzą dokładnie, o czym w tej chwili napisałam: )

Nie wiem jak długo zaprojektowanie wzoru z motywem ukochanych przez Moneta lilii, chodziło mi po głowie. Nie wiem ile podjęłam prób projektowania tła całości, które samo w sobie również miało stanowić wzór. Było skanowane płótno z akrylem, były skanowane akwarele na różnych rodzajach papieru, kredki, pastele, guache.. Ostatecznie, wykorzystując narzędzia sztuki cyfrowej – udało się stworzyć takie elementy, które dopuściłam w swoich wymaganiach, jako początek pracy do reszty kolekcji. 

Jest takie miejsce na kole barw, gdzie zielony spotyka się z niebieskim. Intensywność jednego i drugiego może być różna, a efekty są niemal za każdym razem zadziwiająco piękne!

Podczas, gdy niebieski to kolor zaufania, zielony – wzrostu i nadziei, a jedną z barw, którą można uzyskać po połączeniu tych dwóch, jest turkusowy – to ten jest kolorem odkrywców. To także symbol balansu i spokoju

I to właśnie turkus był kolorystycznym punktem wyjścia dla tej kolekcji, podczas, gdy inspiracją motywu przewodniego –  lilie.

Kolekcja składa się z 5 podstawowych wzorów oraz 9 wersji kolorystycznych dwóch  wzorów: Water Lily 2 oraz Lily Arch. W sumie, to 14 wzorów, ułożonych tak, by spełniały swoją rolę w pomieszczeniu.