Bananowiec w domu!

Co za gratka! Bananowiec hodowany w Twoim domu! Coraz więcej miłośniczek roślin doniczkowych sprowadza pod swój dach tę piękną, egzotyczną roślinę. Zwłaszcza, że istnieją odmiany bananowców odporne na mróz. A pogoda u nas mało egzotyczna. Cóż.. w końcu “taki mamy klimat”,  jednak te potrafią dzielnie ją znosić.  Ich korzenie są w stanie wytrzymać nawet -15 stopni.

Co Ty na to? Możesz pokusić się o posadzenie tej egzotycznej rośliny w swoim ogrodzie, albo w ogromnej donicy, w domu!

Niestety, istnieje ryzyko, że liście jednak się nie przysytosują, zżółkną, a roślinka -zwyczajnie – nie będzie chciała współpracować z Właścicielką. 

Mamy na to rozwiązanie, bo mamy liście bananowca, które bez względu na pogodę, humor, czy dyspozycję Właścicielki – będą trwały w swej zieleni, bez wody i słońca. Wręcz odwrotnie! To one to słońce do wznętrza wprowadzą, co jest bezsprzecznie – rozwiązaniem geialnym! Prawda?!

bananowiec w domu

Zanim powstaje wzór, błyszczy inspiracja.

Wybrzmiałe słowo, iskra koloru, motyw muzyczny, kreska kształtująca roślinę… Maluje się obraz, a stąd jeszcze daleka droga do urzeczywistnienia planu.

Inspiracją do kolekcji Green Cape był cudowny zielony w odcieniu vintage. Nowoczesność kształtu liści w wektorowym stylu spotkała się z przyprószoną czasem, zamgloną miętą. W połączeniu z białym tworzy harmonijną całość . Uzupełnienie tej palety innymi kolorami w pomieszczeniu może stworzyć delikatny klimat w stylu scandi – boho, albo – wręcz przeciwnie – smak gorącej afrykańskiej plaży.

Całość sprawia wrażenie plastyczności, płynności i ruchu. Delikatnego kołysania tych pięknych, ogromnych roślin przy podmuchu wiatru.

Ideą kilku wersji kolorystycznych naszych wzorów była możliwość stworzenia atmosfery w wielu kombinacjach.

Nasze tapety z kolekcji GREEN CAPE to idealne rozwiązanie, by tropikalny urok musnął Twój dom. By bananowiec zagościł w Twpim domu, a zmartwienie “czy przeżyje??!” nie musi Cię dotyczyć.

W wielu pomieszczeniach, na całym świecie ten właśnie motyw został ukochanym, a to dlatego, że egzotyczny. Dlatego, że kojarzy się z ciepłem, plażą, marzeniami, wolnością, relaksem i swobodą! 

Liście tworzą dżunglę. Chcesz tam uciec? Śmiało! Nic Cię nie zatrzymuje!

A wiesz na czym często podaje się posiłki w krajach, gdzie słońce grzeje, piasek plażowy błyszczy, a cień tropikalnych palm tworzy magiczną mozaikę ze słońcem? Właśnie na liściach bananowca!

A wiesz czego używa się w krajach azjatyckich do zawijania potraw w czasie duszenia? A właśnie liści bananowca, ponieważ to one nadają niezwykły aromat potrawie!

To symbol egzotyki. Symbol marzeń z dalekich zakątków świata. Wyobraź sobie, że ubierając swoją ścinę w liście naszej tapety – znajdziesz się tam w mgnieniu oka!

bananowiec w domu

Buen Viaje!