Kolor Roku 2021 według Pantone

Czekaliśmy na kolor roku 2021 według instytutu Pantone. Szkoda, że ogłaszany jest tak późno, ale gdyby się zastanowić – ma to swój sens.

Rok 2016 był dość wyjątkowy w corocznych ogłoszeniach Instytutu, bowiem kolorem tamtego roku został nie jeden, a dwa. Rose Quartz oraz Serenity. Przepiękny odcień różu oraz błękitu.

Dlaczego wspominam ten właśnie rok?

Bo oto ogłoszono kolor roku 2021. Nie. Nie jeden. Ponownie dwa!

Ultimate Gray oraz Illuminating.

„Dwa, zupełnie niezależne kolory pokazują, jak różne i odrębne elementy potrafią się łączyć, by wyrazić siłę i nadzieję” – mówi Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute.

Ultimate Grey

Ultimate Gray 17-5104 TCX – szary. Pierwszy raz tak neutralny odcień został wybrany kolorem roku. Solidne skały, mocne kamienie…. kolor, który jest z nami od zawsze.. Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, co mówią kolory? Co mówi szary? Szary to ochrona. To spokój i wyciszenie. Nie bez powodu stosik ułożony z kamieni, to tak chętnie używany motyw wśród praktykantów jogi.

Illuminating Yellow

Illuminating 13-0647TCX – przepiękny, błyszczący i żywy żółty! Radość, energia! Optymizm! Czyż nie tego nam tak bardzo trzeba? Właśnie teraz…właśnie po 2020? Który zaskoczył nas tak, że światu trzęsą się ręce z przerażenia, smutku i żałoby. Jest światełko w tunelu. Musimy w nie uwierzyć i niezłomnie iść dalej.

Żółty od dawna krążył w kuluarach pokazów mody i home decor. Prada, Gucci, Givenchy – wiosenne ich kolekcje zaprezentowaly właśnie ten kolor. Zresztą… Na tych, i na wielu innych pokazach – zagościły oba.

Kolor roku 2021 i my

Dla nas to zestawienie ma dodatkowy wymiar. Jest esencją tego, czego trzymamy się od powstania naszej firmy. Zanim „Projekt Tapeta” doszedł do głosu, projektowałyśmy tylko wzory na tkaniny. Z naszej pracowni wyszły dziesiątki, jeśli już nie setki wzorów. Zawsze starałyśmy się przemycić kolorową iskrę, zawsze starałyśmy się, by kolekcja, nawet jeśli stonowana, miała w sobie kroplę charakteru.

Pamiętam jeden z naszych pierwszych wzorów, projektowany dla jednej z najpopularniejszych firm w Polsce. Wisiałyśmy z Sandrą  na telefonach przed północą i dogrywałyśmy dokładnie odcienie żółtej i szarej mandali, które miały się pojawić na wzorze w tych właśnie kolorach..

Zaryzykowałyśmy, wybierając żywy żółty. Dziś pościel gości w wielu domach, a my od wczoraj z jeszcze większym sentymentem patrzymy na tamtą kolekcję – 2018.

Na ukochanych przez Polki szarościach, na tych neutralnych i bezpiecznych odcieniach budujemy mały okrzyk radości. Dlatego nasze kolekcje tapet najlepiej prezentują się w neutralnie ukolorowanych pomieszczeniach.

Są tą iskrą, która ma przypominać, że radość jest w każdym z nas. Że to, co nas otacza, wymaga choćby małych fajerwerków. Bo tacy jesteśmy. Lubimy bezpieczeństwo, a do opozycji podchodzimy nieufnie. Boimy się szaleństwa, ale nie zaprzeczymy, że i z takich klocków jesteśmy zbudowani.

Pozdrawiam na żółto!