Jak powstają nasze wzorowe historie…

Podobno odradza się buszowania w internecie o poranku… Tymczasem to właśnie o tej porze, kiedy w domu jeszcze cisza gra, wyławiane są najciekawsze perełki wirtualnego świata.

Wirtualny świat  to jedno, a prawdziwy – to drugie.

Gdy dzieje się inspiracja, głowa Ani wibruje mocniej niż zwykle. To tu mają swój początek wzory i ich kolekcje. W procesie inspiracji właśnie. Źródłem są przeróżne bodźce, czasem osadzone w zwykłej codziennej rutynie – wybrzmiałe słowo, promyk światła tworzący zaskakującą paletę koloru i tekstrury z tym, na co natrafił, błysk myśli, wspomnienie z dzieciństwa, rozmyślania w czasie spaceru po lesie, czy zachwyt nad dziełem sztuki.

Każdy wzór staje się unikatową opowieścią.

Po inspiracji, przychodzi czesanie myśli, układanie ich w pudełka, segregowanie, dopasowywanie jednej do drugiej i zbieranie realnych materiałów do ukłądającej się mozaiki. Powstaje tablica – kompas, która wiedzie przez resztę procesów.

Przygotowywanie nowych kolekcji, to także długie godziny spędzone w poszukiwaniu treści na temat trendów – ich analiza, zestawienie i liczne refleksje, który wybór będzie najbardziej odpowiedni. Te wybory dotyczą przeróżnych kwestii – trendów dotyczących kolorów, wiodących motywów, nurtów tematycznych, czy stylów wnętrz, które najchętniej będą wybierane w nadchodzącym sezonie, bądź sezonach.

Ta praca musi być wykonana, zanim nastąpi rysowanie elementów .

To często wielogodzinny proces, dający się odczuć wieczorem, w obolałych plecach i zmęczonych oczach, jednak oczekiwanie na efekt końcowy cieszy tak bardzo, że wynagradza ewentualne niedogodności. Wszystkie nasze wzory rysowane są od podstaw przez jedną z nas -Anię. Każda kreska, płatek, ich cienie i blaski powstają w pełnej koncentracji i dbałości o wszelkie detale. Poszczególne motywy wzoru powstają metodą tradycyjnej akwareli, bądź – coraz częściej – techniką cyfrową.

Szczęśliwy finał opowieści to etap po brzegi wypełniony kreatywnością w każdym możliwym wymiarze, czyli wszystkie stworzone motywy do wzoru, transferowane są do komputera i tam następuje łączenie elementów. Co pasuje, a co musi poczekać na inną kompozycję, który motyw odegra rolę pierwszoplanową w tej historii, a który będzie tylko, lub aż, dodatkiem. Wtedy może okazać się, iż po połączeniu elementów, czegoś jednak brakuje, wtedy prace na chwilę wracają do etapu rysowania. Wszystkie elementy muszą tworzyć spójną całość, uzupełniać się i naturalnie ze sobą współgrać.

Mnogość opcji kolorystycznych, jakie możemy zaproponować w ramach danej kolekcji, zwykle spędza sen z powiek, jednak ostatecznie zawsze wybierane są te, które najlepeij sprawdzają się w różnych konfiguracjach. I tak, ten sam wzór na różnych kontrastowych tłach daje zupełnie inny obraz w odbiorze. A to odbiór odgrywa tu rolę zasadniczą. Sprawdzanie która wersja wzoru wygląda najlepiej w którym wnętrzu i aranżacji, to jedna z kwestii kluczowych.

Gdy opowieść zostanie zaakceptowana na tym etapie, proces jeszcze się nie kończy…

Wzór trafia do druku. Próbny wydruk namacalnie obrazuje efekt prac, pozwala zweryfikować kolory – o każdej porze dnia i w różnym oświetleniu oraz dokładnie obejrzeć każdy milimetr wzoru. W naszej historii nie ma miejsca na przypadkowość.

Każdy kolor, motyw i kompozycja stanowią niepowtarzalny zestaw, którego historia ciąg dalszy będzie miała we wnętrzu Twojego domu.