Zanim powstała marka PATTERNOSOPHY, powstał pomysł na zbudowanie jej wzorem.

Historia rozpoczęła się od projektowania grafik i wzorów dla firm zajmujących się produkcją galanterii papierniczej, artykułów wyposażenia wnętrz, a przede wszystkim takich, które bazują na tkaninie: galanteria pościelowa dla dzieci i dorosłych, zasłony, koce, ręczniki, poduszki dekoracyjne.

Tapety stały się nie tylko odskocznią, ale – najważniejsze – naszym własnycm, markowym produktem.

Nasz plan wzorniczy sięgał jednak zawsze dalej.

Wiele z wzorów projektowanych było z myślą nie tylko o tapetach, ale także z myślą o tkaninach. Każdego rodzaju. Od obiciowych, przez zasłonowepościeloweodzieżowe, aż  po wzornictwo dywanowe.

Obecnie nasze wzory z kolekcji tkaninowych drukujemy na następujących materiałach:

tkaniny patternosophy,tapety patternosophy, tkaniny poznań, tapety poznań

Bawełna organiczna 156g/m2 Perkal

Opis materiału: 

Cudowna w dotyku, wszechstronna tkanina bawełniana o splocie płóciennym. Jest gładka, o matowej powierzchni, wyjątkowo wytrzymała, a przy tym przewiewna. Ze względu na gładką powierzchnię i przewiewność perkal często stosowany jest jako materiał pościelowy. Perkal z bawełny organicznej jest idealna do tworzenia odzieży, akcesoriów jak również świetna na inne tekstylia domowe, takie jak obrusy, fartuchy czy szlafroki.

Szerokość zadruku: 140 cm

Gramatura: 156g/m2

Czyszczenie: Pranie w temperaturze poniżej 40 st. C., przy użyciu specjalnego programu dla tkanin delikatnych, najlepiej środkiem piorącym niezawierającym fosforanów. Cykl wirowania max. 400 obrotów. 

Zmiana wymiarów po pierwszym praniu: 3-5%

tkaniny patternosophy,tapety patternosophy, tkaniny poznań, tapety poznań

Bawełna organiczna 230g/m2 Półpanama

Opis materiału: 

Rewelacyjny materiał na rozmaite zastosowania w wystroju wnętrz. Z organicznej półpanamy z powodzeniem mozna wykonać torby, plecaki, nerki, ale także obrusy, serwety, poszewki na poduszki dekoracyjne, narzuty. Dość gruby materiał, ale przyjemny w dotyku, wytrzymmały, o pięknym, widocznym splocie.

Szerokość zadruku: 135 cm

Gramatura: 230g/m2

Czyszczenie: pranie chemicznie środkami nie zawierającymi perchloroetylenu, przy użyciu programu dla tkanin delikatnych.

Zmiana wymiarów po pierwszym praniu: 2-5%

Inne tkaniny i wzory

Na zamówienie możemy wydrukować nasze wzory także na innych tkaninach:

woal, satyna organiczna, płótno bawełniane, garbandyna, dresówka

kontakt w sprawie innych typów tkanin: hello@patternosophy.pl

Na zamówienie także możemy wydrukować na tkaninach wzory z kolekcji tapet! Jako idealne uzupełnienie całości!

Zmiany we wzorze

Wszystkie wzory z naszej oferty projektowane są od podstaw przez jedną z nas – Anię. To wzory stanowią nasz wyróżnik. Nie kupujemy licencji i nie zlecamy przygotowania wzorów grafikom. Nasze wzory to artystyczne projekty. Dlatego też mamy nieograniczoną możliwość wprowadzania zmian – wielkości wzoru, koloru elementów. Wystarczy do nas napisać, a wzór może zostać przygotowany wedle wskazówek Klienta.