Patternosophy to projekt o wzorach. Głównie z przeznaczeniem na tkaniny, ale także na inne powierzchnie.

To także projekt o nas. O naszej miłości do rzeczy pięknych, do sztuki, do obrazu, do koloru, do ilustracji i do fascynującej psychologii ich odbioru.

Jesteśmy kobiecym duetem, w którym jedna z nas Ania – od 8 lat związana jest pasją tworzenia z grafiką i sztuką, kreując nieustannie różnorodne prace, głównie na zamówienie, druga – Sandra – opiekuje się stroną prawniczo – sprzedażową tego projektu, będąc jednocześnie opiniotwórczym obserwatorem powstających prac.

Miłość do detalu, do systematycznie ułożonych elementów, wyniesiona z rdzennego wykształcenia jakim były finanse, rachunkowość i marketing, okazały się być – zaskakująco przewrotnie – podstawą do odnalezienia swojego miejsca w niezmiernie szerokiej dziedzinie jaką jest sztuka.

Wzornictwo to efekt wieloletniej drogi artystycznych poszukiwań i prób, przy współudziale profesjonalistów z zakresu wybranych dziedzin sztuki.

Medium wyjściowym do powstania pierwszych prac wzorniczych była akwarela. Nierzadko pojawia się wraz z kreską czarnego tuszu. Główną inspiracją powstałych wzorów i ilustracji są motywy roślinne, pokochane w czasie kilkuletniego pobytu w Szkocji. Między nimi można także odnaleźć postacie zwierząt.

Większa część akwarelowych wzorów powstaje techniką cyfrową, a wśród naszych projektów znaleźć można także wzory wektorowe. Część naszych wzorów znajdziesz w naszym PORTFOLIO,  a po dostęp do naszej pełnej biblioteki – zapraszamy TU!

Naszą dumą są wzory  projektowane nie tylko dla dużych firm, ale także dla mniejszych pracowni.

Projekty wzorów skierowane są do różnych grup wiekowych, choć najwięcej powstało z myślą o najmłodszych. Produkty tekstylne z naszymi projektami można znaleźć w salonach i sklepach w całej Polsce.