Czym różni się licencja z wyłącznością od licencji bez wyłączności?

Licencję można przyrównać do umowy użyczenia cudzego mienia. Wzór stanowi wartość niematerialną i jest własnością autora. Na warunkach określonych umową licencyjną możesz z wzoru korzystać. Jeśli umowa podpisana jest z zastrzeżeniem wyłączności, oznacza to, iż tylko Ty w określonym czasie korzystać będziesz z wzoru. Nikomu innemu nie będzie on oferowany. Masz gwarancję posiadania wzoru oryginalnego, autorskiego, jako jedyna firma na rynku. Podpisanie umowy bez wyłączności, oznacza, iż wybrany wzór będzie mógł być sprzedany na licencji także innym firmom.

W jakim formacie otrzymam plik?

Plik z wzorem otrzymasz w formacie JPG lub TIFF, w rozdzielczości 300 dpi. Plik ten służy do zlecania wydruków wzorów na tkaninach/dzianinach. Jeśli dodatkowo wybierasz pliki z elementami wzoru, otrzymasz je w formacie PNG – jest to format grafiki bez tła, umożliwiający umieszczenie grafiki na dowolnym tle.

Czy po zakupie wzoru mogę we własnym zakresie dokonywać w nim zmian?

Nie, kupując wzór w ramach standardowej licencji, otrzymujesz pliki tzw. ”zamknięte” JPG lub TIFF, nie ma możliwości dokonywania już w nich zmian. Istnieje możliwość wykupienia plików tzw. „otwartych”, np. w formacie PSD, jednak związane jest to z wyższą opłatą za licencję rozszerzoną, gdyż kupujesz plik, który w pełni możesz edytować, układać z niego dziesiątki kolejnych wzorów – ocean możliwości J Jeśli taka forma współpracy Cię interesuje, napisz proszę do nas.

Czy podpisujemy umowę?

Tak, aby w legalny sposób korzystać z wzoru, należy podpisać umowę licencyjną – określamy w niej czas trwania umowy, produkty, na których wzór się pojawi oraz czy wzór udzielany jest na licencję wyłączną czy nie. Nie jest to skomplikowana umowa. Reguluje tylko sposób wykorzystania wzoru.

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, wystawiamy faktury VAT.

Na jakich produktach mogę używać wzoru?

Niemalże na wszystkich. To na jakich produktach pojawi się wzór, ustalamy w umowie licencyjnej – są to tzw. „pola eksploatacji” – możemy wymienić ich wiele, jednak – co reguluje ustawa o prawie autorskim – muszą być konkretnie wylistowane i nazwane, nie należy stosować zapisów zbyt ogólnych.

Czy można przedłużyć licencję?

Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia licencji – napisz proszę do nas w tej sprawie.

Kto jest autorem wzorów?

Autorką wszystkich naszych wzorów jest Ania Ostapowicz-Kulczycka. Nieprzerwanie od 8 lat wszelkie Ani działania skupiają się wokół tego co piękne – sztuki, obrazu, rękodzieła, koloru i ilustracji. Doskonale przekłada wizje klienta na projekt wzoru, na każdym etapie prac służąc radą co do kolorów, układu czy doboru elementów.

Na jakich tkaninach oferujecie cyfrowe wydruki?

Najczęściej zlecamy wydruki na bawełnie premium, na dresówce pętelce, jersey’u, bambusie. Współpracujemy z najlepszymi producentami tkanin i dzianin w Polsce oraz najlepszymi cyfrowymi drukarniami tkanin. Napisz do nas jaką tkaninę/dzianinę potrzebujesz – przygotujemy dla Ciebie wycenę.