fbpx

Arbuzowa Sjesta!

Hamakiem buja delikatny wiatr. A Ty, leżąc w nim, z zamkniętymi oczami przejmujesz jego rytm. Czujesz na twarzy – na zmianę – nachodzący cień liści znad głowy i ciepło promyków słońca, czających się spomiędzy gałązek. Jest cisza. A lekkość, z minuty na minutę, staje się coraz bliższa.  Pachnie cytrynowa lemoniada ze świeżą miętą. Gdzieś z głośników leci słoneczny, rytmiczny jazz. Obok szklanego dzbanka stoi piramida owoców. Przy kolejnym wahnięciu hamaka w stronę misy z owocami, porywasz kawałek arbuza. Chrupiesz.. i masz w nosie, czy sok popłynie po bluzce. Niech płynie. A ty – chwilo – trwaj..

Pik!Pik pik!

Koniec przerwy! Wracamy! Tekst sam się nie napisze, a grafika sama nie zrobi. Ooohoho… brutalnie! Tak. Ale za to, co zrobiłaś dla swojego mózgu, bujając się w tym hamaku, on odwdzięczy się słodkim kawałkiem tortu w postaci wydajniejszej pracy.

Bo mózg to dziesiątki tysięcy myśli dziennie. Opieka mu się należy i to solidna! Ucieczka na chwil kilka do swojej myślowej przestrzeni, w której czujesz się tak, jak lubisz, to jeden z najprostszych sposobów na szybki relaks.

A relaks – to złoto! 

Oczywiście, że nie jest łatwo nagle się zrelaksować, gdy w głowie sklep do uzupełnienia, projekt w ferworze rozkwitu (daj Boże!), skrzynka mailowa nadal niezaopiekowana, a Twoje „flow” wysypało się już o 10 rano.

Więc nastaw budzik!

Nie bez powodu Kodeks Pracy przynosi przepis pięciu minut przerwy po każdej godzinie spędzonej przed monitorem.

Czy wiesz, że mózg nie odróżnia wyobraźni od rzeczywistości?

Dlatego mała ucieczka i skierowanie myśli na pozytywnie kojarzącą się sytuację, to wspaniały sposób na szybką regenerację! Wskakuj do hamaka i sprawdź sama!  To krok w zarządzaniu energią, której Twój system myślowy potrzebuje do pracy.

Zorganizuj przestrzeń wokół siebie tak, aby dać Twoim myślom szansę na szybki unik. Od ciągle zapełnionej listy „to do”…

Przyciśnij na chwilę pauzę i…

…pobaw się w wizualizacje!

To nie przywilej zarezerwowany tylko dla dzieci! “Bujanie w obłokach” przychodzi dzieciom łatwiej – to prawda. Czas skupienia ich myśli jest krótki. Dlatego częściej uciekają w wyobraźni – dokąd chcą. Tam gdzie jest im miło i przyjemnie.

Ty potrafisz koncentrować uwagę na konkretnym zadaniu przez zdecydowanie dłuższy czas. Bez odrywania myśli. Ba! Oby tylko na jednym! Idea „multitasking” cały czas w rozkwicie, więc ogarniasz 5 tematów równolegle..

Zrób sobie przerwę.

Potraktuj to serio! A efekty zobaczysz bardzo szybko.

To początki zarządzania energią, która obraca wydajnością Twojego myślenia.

Jesteśmy w trakcie wprowadzania nowego, arbuzowego wzoru do naszej soczystej, owocowej kolekcji i nie mogłyśmy się oprzeć pokusie rozlania arbuzowego soku na ekranach naszych pulpitów… Sposób na kilka minut relaksu zadziałał u nas w tempie ekspresowym! Zamykamy okienka i już pachnie! Przygotowałyśmy specjalną grafikę, którą i Ty – śmiało i za darmo – możesz zainstalować na pulpicie swojego komputera, bądź telefonu! 

Darmowa tapeta arbuz na telefon i pulpit
Darmowa tapeta arbuz na telefon i pulpit

Kliknij TUTAJ, aby pobrać tapetę na pulpit Twojego urządzenia! Komputera lub telefonu!

To co? Dajesz, Kochana!

Łap soczyste arbuzy!

Wrzuć je na swoje urządzenia, a potem wskakuj na hamak!

I koniecznie daj znać, w której szerokości geograficznej się bujasz?!

My kończymy ten wpis i uciekamy… do Hiszpanii! A co! : )

Chao!

One thought on “Arbuzowa Sjesta!

Comments are closed.

error: Content is protected !!